www.bratislive.sk
PortalVs.sk - Nevie na ak kolu si da prihlku ?Fajnorka
Valentínsky DOD na Fajnorke

 DSC09374

Valentínsky DOD na Fajnorkebol opäť veľmi rušný a plný zaujímavých aktivít. Okrem už tradičných súťaží na moderne vybavených pracoviskách sa mohli záujemcovia o štúdium, ako aj naši študenti, poinformovať o možnosti ďalšieho vzdelávania na SjF STU, s ktorou naša škola úzko spolupracuje. O možnosti uplatnenia sa vo zvolenom odbore sa mohli dozvedieť priamo u predstaviteľov firiem, s ktorými má Fajnorka, ako s priamymi odberateľmi našich absolventov, nadštandardné vzťahy. Prítomné firmy boli: SMC, MONTEX, Železničná spoločnosť Slovensko.

 

 
Ponuka práce pre našich absolventov

Ponuka práce - Elektromechanik (pdf)

Ponuka práce - Vlakvedúci (pdf)

Výberové konanie - Rušňovodič jarný termín (pdf)

Výberové konanie - Rušňovodič zimný termín (pdf)

 
EXKURZIA V ŽSSK

20161012 120646

To, že Fajnorka poskytuje svojim žiakom kvalitnú prípravu pre ďalšie vzdelávanie na vysokej škole, vedia jej žiaci najlepšie. Ak si niekto vysokú školu ako možnosť voľby nevyberie, môže sa uplatniť v profesiách technického zamerania. Jedným z takýchto povolaní je práca rušňovodiča, ktorá si, ako sme sa to dozvedeli na DOD ZSSK 12.10.2016, vyžaduje odborné vzdelanie elektrotechnického alebo strojníckeho charakteru. Odborní pracovnici ZSSK nám v tento deň poskytli bližšie informácie o elektrických rušňoch a ich technických parametroch a my sme, ako správni zvedavci, neodmietli možnosť nazrieť do interiéru staršieho i novšieho modelu rušňa.

Za poskytnuté informácie a čas strávený s nami pracovníkom ZSSK ešte raz ďakujeme.

Mgr. Darina Skubanová

 

 
HOT III.B 2016

Informácia o manažérskom kurze III.B triedy

P1120287

V šk. roku 2015/2016 absolvovali manažérsky kurz Hospodársky týždeň od 04. 05. do 10. 05. 2016 žiaci III.B triedy. Počas štyroch dní, kde každý deň je rokom podnikania, uskutočňovali žiaci - manažéri dôležité podnikateľské rozhodnutia v  troch akciových spoločnostiach, ktoré si navzájom konkurovali. Pod vedením skúsených lektorov Ing. Boďa a Ing. Téglaša sa učili orientovať v zložitom podnikateľskom prostredí a rozhodovať o dôležitých aktivitách svojich podnikov. Posledný deň manažérskeho kurzu prebiehali valné zhromaždenia, kde každý žiak, člen správnej rady, prezentoval činnosť toho podnikového úseku, ktorý riadil.

Tentoraz sa žiaci III.B triedy rozhodli vyrábať a predávať slúchadlá. Po prevzatí firmy úspešne podnikali na slovenskom trhu. Počas podnikania si firmy „vyskúšali“, ako chutí neúspech, keď sa dostali do straty. Nenechali sa však odradiť a v poslednom roku podnikania dosiahli všetky firmy zisk. Úspešní boli všetci, bez rozdielu na veľkosti dosiahnutého hospodárskeho výsledku. Ich plagátové, audio a hrané reklamy boli zaujímavé a pomáhali im v úspešnom pôsobení na slovenskom trhu. Úroveň reklám hodnotila odborná komisia v zložení: riaditeľ školy Ing. Dömény, PhDr. Braunová, Ing. Hricová a Ing. Peštuka.            Na valnom zhromaždení každého podniku žiaci prezentovali dosiahnuté hospodárske výsledky. Na záver kurzu každý absolvent dostal z rúk riaditeľa školy Ing. Döményho osvedčenie, ako doklad o úspešnom ukončení manažérskeho kurzu.

Získané vedomosti, ale najmä praktické skúsenosti využijú žiaci III.B nielen počas stredoškolského, prípadne vysokoškolského štúdia a mnohí tiež v podnikateľskej praxi, k čomu im želáme veľa úspechov.

Pre žiakov je takáto netradičná forma získavania vedomostí osobitne príťažlivá, ako vidieť aj z priložených fotografií.

 
Prijímacie konanie 12. mája 2016 - výsledky

STIAHNI (pdf)

 
Odborná stáž študentov SPŠS organizovaná s podporou programu Európskej únie Erasmus+ vo Fínsku

finsko2016

Stiahni dokument (pdf)

 
Tretiaci a štvrtáci v divadle

20161018 205147

Spojili sme príjemné s užitočným a vymódení v elegantných šatách sme sa večer 18.10.2016 zúčastnili divadelného predstavenia.

Sychravé jesenné počasie s anglickým prostredím, v ktorom sme spoznali životný príbeh siroty Jany Eyrovej a jej stvoriteľky Charlotte Brontëovej, dokonale ladilo.

Nevyjasnené otázky, na ktoré sme hľadali odpovede, sa živo analyzovali ešte dlho po predstavení. Ale nezodpovedané predsa čosi stále zostáva: kedy pôjdeme na ďalšie predstavenie? 

Žiaci tretieho a štvrtého ročníka

 

 
Návšteva futbalových zápasov ŠK Slovan Bratislava počas letných prázdnin

Stiahni (pdf)

Stiahni (pdf)

 
Prijatí 2016 2017

STIAHNI (pdf)

 
Prijímacie konanie 9. mája 2016 - výsledky

STIAHNI (pdf)

 
PREČO NA FAJNORKU
 
 
«ZačiatokDozadu1234567DopreduKoniec»

Stránka 2 z 7


DnesDnes20
VčeraVčera110
Tento týždeňTento týždeň130
Tento mesiacTento mesiac1507
CelkovoCelkovo378812