www.bratislive.sk
PortalVs.sk - Nevie na ak kolu si da prihlku ?Fajnorka
Fínski a švédski študenti na praxi u nás

2

O tom, že Fajnorka ponúka svojim študentom okrem iných výhod aj 4-týždňovú odbornú prax v zahraničí sme vás už informovali. Mohli ste si pozrieť fotky ako aj videá, v ktorých naši študenti priblížili všetkým  potenciálnym záujemcom zaujímavú prácu a život vo Fínsku, Švédsku, Írsku ...

Čítať celý článok...
 
Prezentácia Fajnorky v Avione

P1090108

Aj tento rok sa zišli SOŠ spolu s gymnáziami v Bratislave na prezentácii svojich škôl v Avione, ktorú zorganizoval BSK. Každá škola, sa okrem informácií o svojom vzdelávacom programe, snažila pochváliť nejakou zaujímavou aktivitou. Fajnoráci na nedali zahanbiť a pod vedením Ing. Pauschekovej žiaci I.A, II.B a III.B spolu so svojimi pani učiteľkami ukázali svoj zmysel pre pohyb v rytme latino. Bola to parádna ukážka dynamiky, čo ocenili diváci nadšeným potleskom. Bol to skutočne zážitok, čo dokumentujú aj priložené snímky.

Youtube links:

http://youtu.be/yMt8fSChRPo

http://youtu.be/ukknWeNxR4Q

http://youtu.be/y54N_dBxJ7c

 
Účelové cvičenie žiakov 2. ročníka

P1080793

Žiaci II.A a II.B (26 žiakov) absolvovali 28. októbra 2014 Účelové cvičenie v priestoroch Bunkra BS-8.

Akcia bola zabezpečená Ing. Mikulom v spolupráci s rtn. Ing. Jánom Balážikom, z Personálneho úradu Ozbrojených síl SR, Regrutačná skupina Bratislava a Vojenskou políciou, ako aj pánom Miroslavom Košírerom, správcom bunkra BS-8. Pedagogický dozor, okrem Ing. Mikulu, zabezpečovali Mgr. Miglierini a Ing. Boďo. Napriek chladnému počasiu žiaci absolvovali streľbu zo vzduchovky na cieľ, kde boli úspešní žiaci Tekel a Kopča z II.A. V prekážkovom behu bol najlepší žiak Kristl z II.B. Všetci žiaci absolvovali zaujímavú prehliadku Bunkra BS-8, ktorú fundovane viedol pán plk. v zálohe Miroslav Košírer. Členovia Vojenskej polície oboznámili žiakov so svojou činnosťou a predviedli praktické vyhľadávanie zakázaných látok s použitím špeciálne vycvičeného psa. Niektoré skupiny žiakov si prezreli Vojenský cintorín z I. svetovej vojny.

Napriek sychravému a uzimenému počasiu to bola veľmi vydarená akcia, za čo patrí vďaka jej iniciátorovi Ing. Mikulovi, ako aj všetkým zúčastneným.

Bratislava 29. 10. 2014

Daniel Boďo

 
II.A na MSV 2014 v Brne

MSVII

Dňa 02. októbra 2014 sa 13 žiakov II.A  triedy s pedagogickým dozorom Ing. Boďom, zúčastnilo v Brne (ČR) na 56. medzinárodnom strojárskom veľtrhu. Doprava autobusom a  vstupenky boli zabezpečené v spolupráci so SjF STU v Bratislave.

Pozornosť žiakov bola zameraná najmä na tú problematiku, ktorá bude preberaná v rámci jednotlivých tém v predmetoch STC a STT (materiály, polovýrobky, trieskové obrábanie kovov, strojnícke súčiastky, tvárnenie, stroje, motory, zdvíhacie a dopravné mechanizmy a pod.). Z uvedených tém žiaci zbierali prospekty a materiály, ktoré využijú na vyučovaní odborných strojárskych predmetov.

Ako vidieť z priložených fotografií, účasť žiakov na strojárskom veľtrhu nemala len odbornú vzdelávaciu stránku, ale žiaci zažili aj veľa zábavy. Množstvo informácií nás veľmi unavilo, no aj tak sa tešíme na budúci ročník MSV Brno.

Ing. Daniel Boďo

 
Výlet žiakov I.A a I.B

P1070604

Žiaci I.A a I.B sa 25. júna 2014 so svojimi triednymi učiteľmi Mgr. Janou Kubišovou a Ing. Danielom Boďom vydali do Malých Karpát na zrúcaninu hradu Pajštún, ktorý leží nad obcou Borinka. Ráno o 9,00 h sa stretli v Záhorskej Bystrici na konečnej zástavke č.37. S malou prestávkou na občerstvenie v Borinke sme úspešne dorazili o 11,00 h a obsadili na hodinu priestory hradu Pajštún. Ivan Nedvěd klasickým kresadlom zapálil ohník na ktorom béčkari opekali slaninku a klobásky. Áčkari vyliezli na strom, ktorý sa tak stal stromom I.A, čoho dôkazom je aj priložené foto. Zostup z Pajštúna bol veselší a rezkejší, aj keď to bolo po tej istej trase, ako bol výstup, napriek plánovanej ceste do Rače. Možno nabudúce. Bolo to príjemné pobudnutie v prírode, kde sme si naplánovali aj ďalšie turistické aktivity v septembri 2014. Už sa na ne tešíme. A teraz hurááá na prázdniny.

 

Boďo

 
Oznam

Milí študenti !

Nový školský rok 2014/2015 začína v utorok 02.09.2014 o 8.00 hod. Prváci sa zhromaždia v aule, ostatní žiaci vo svojich triedach.

Vyhotovené ISIC karty si môžete vyzdvihnúť už tento týždeň 25.08.-28.08.2014 v čase od 8.30 do 12.00 hod. u Ing. Jána Téglaša ( 1. poschodie, kabinet č. 119a). Nezabudnite si so sebou priniesť fotku s rozmermi 28x34 mm.

 
Školské kolo súťaže ZENIT v strojárstve

DSCF5138

Dňa 22.októbra 2014 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo 16. ročníka súťaže ZENIT v strojárstve.

Súťaž preverila hlavne praktické zručnosti, ale aj teoretické vedomosti žiakov.

V praktickej časti súťažiaci vyrobili výrobok podľa predpísanej dokumentácie a nakreslili výkres podľa zadanej predlohy vo vybranom grafickom programe. V teoretickej časti žiaci absolvovali test, ktorý obsahoval otázky z vybraného učiva strojárskych predmetov.

Výsledky:

  1. Zelenka Michal IV.AB
  2. Rattay Andrej IV.AB
  3. Letko Jakub IV.AB
 
Holandská delegácia na návšteve našej školy

IMG 0367 

Dňa 14.10.2014 navštívila našu školu holandská delegácia riaditeľov a ex-riaditeľov škôl. Členovia delegácie spoznávajú školy a vzdelávacie systémy v rôznych krajinách po svete a neobišli ani našu školu. Oboznámili sa s výučbou na našej škole a navštívili naše učebne.

 
Návšteva učiteľov z českých škôl

IMG 0338

Dňa 26. 9. 2014 navštívili našu školu učitelia z českých škôl. Učitelia si prezreli učebne našej školy. Riaditeľ školy Ing. Felix Dömény a Ing. Jana Pauscheková informovali učiteľov o živote a aktivitách na našej škole. Učitelia sa živo zaujímali o našu školu.

 
Brigáda / stáž: Hľadáme administrátora do tímu

Hľadáme študenta technického zamerania (SPŠ, SOU, SOŠ, STU) na administrovanie systému, listing & delisting produktov, tzn. hlavne prácu s excelom. Už viac ako 20 rokov sme partnerom veľkých výrobných firiem, ale aj malých živnostníkov s profesionálnym náradím, nástrojmi, meradlami, brusivom, elektro a pneu náradím pre strojársky priemyseľ.

Rád by si nadobudol prax a porovnal ju s tým čo sa učíš, vidíš okolo seba a ...
• počul si už niekedy o odchýlkomeroch, mikrometroch a špirálových závitníkoch
• vieš čo znamená v exceli toto: „=A1*1,2" alebo dokonca toto: „=CONCATENATE(B2;C2)"
• vieš, že šublera je posuvné meradlo a šrób je skrutka
• motivujú ťa pozitívne ohlasy na tvoju prácu, ale zároveň aj konštruktívny feedback
• vďaka analytickému mysleniu funguješ nielen kreatívne, ale aj logicky a efektívne
• nebojíš sa stoviek riadkov v exceli
• píšeš dokonale slovensky a dokážeš preložiť toto: „hand taps"
• rozumieš pojmom ako nákupná cena, predajná cena, marža a pod.
• vieš svoju prácu prezentovať a vieš čo je to deadline

... tak potom Ti ponúkame:
• veľa zaujímavej a dynamickej práce v obchodno-strojárskom tíme
• možnosť pracovať so svetovými profi výrobcami náradia a nástrojov
• príležitosť veľa sa učiť, rýchlo rásť a neskôr pracovať na seňiornejšej pozícii
• finančnú odmenu

Zaujala Ťa táto ponuka?
Vyplň prosím tento DOTAZNIK

Inzerat na stránke www.ferart.sk: http://www.ferart.sk/n/brigada-staz-hladame-administratora-do-timu

 
Stretnutie učiteľa s bývalým žiakom

1 Foto Dy a F.Kubovič

V rámci osláv 110. výročia vzniku našej priemyslovky naďalej pokračujú zaujímavé stretnutia. V stredu ráno 21. mája 2014 navštívil našu jubilujúcu Fajnorku vzácny hosť vdp. Mgr. Ing. František Kubovič SDB, bývalý žiak a absolvent Strednej priemyselnej školy strojníckej. Maturitu absolvoval v roku 1991 v 4.A triede pod vedením triednej učiteľky Mgr. Antónii Borčinovej.

Riaditeľ školy Ing. Felix Dömeny srdečne privítal svojho bývalého žiaka, ktorého vyučoval mechaniku.

Pán riaditeľ previedol vdp. Kuboviča novými modernými laboratóriami a odbornými učebňami, ktoré lákajú nových žiakov študovať na Fajnorke.

Autor: Ing. Emil Mikula

 
«ZačiatokDozadu1234567DopreduKoniec»

Stránka 5 z 7


DnesDnes20
VčeraVčera110
Tento týždeňTento týždeň130
Tento mesiacTento mesiac1507
CelkovoCelkovo378812