www.bratislive.sk
PortalVs.sk - Nevie na ak kolu si da prihlku ?Fajnorka
Otvorenie Siene histórie školy SPSŠ

Sieň vznikla v šk. roku 2013/2014 pri príležitosti 110. výročia založenia školy zo skromných zbierok učiteľov a s ich aktívnou pomocou.

Nachádza sa v priestoroch auly školy. Sú v nej umiestnené historické fotografie exteriérov a interiérov školy, zoznamy všetkých riaditeľov a učiteľov od jej vzniku a zoznamy absolventov. Na stenách sú historické maturitné tablá, fotografie učiteľských zborov z rôznych období, ako aj zbierka pozvánok na stužkové slávnosti. Na stoloch sú rozmiestnené dobové učebné pomôcky, rôzne pedagogické dokumenty, ročenky a ukážky grafických prác žiakov . Nechýbajú ani športové trofeje.

Srdečne vás pozývame do našej Siene, v ktorej vám podrobnú komentovanú prehliadku podá Ing. Juraj Peštuka, autor výstavy.

Odkaz na fotogalériu

 
Prispevky do pamätnice

Prispevky do pamätnice poslané do 30.11.2013, budú spracovavané do samostatnej publikácie.

  

Milý absolvent,

 

je to už niekoľko rokov, čo ste opustili brány Fajnorky, no ako jej absolvent ste sa navždy stali súčasťou jej histórie. Preto nám je cťou Vám oznámiť, že v septembri zaháji Vaša stredná škola už svoj 110. školský rok, ktorý bude plný osláv 110. výročia založenia školy a budeme veľmi radi, ak sa aj Vy stanete ich súčasťou.

 V súvislosti so 110. výročím školy bol odštartovaný projekt „Čo mi dala Fajnorka“ zameraný práve na jej absolventov. Za toľké desaťročia fungovania školy vyšli z jej brán už tisíce budúcich inžinierov, stovky vynikajúcich technikov, ekonómov či niekoľko úspešných športovcov, hudobníkov, právnikov, ba aj nejeden minister.

 Radi by sme mozaiku našich absolventov obohatili, a preto by sme aj Vásradi požiadali o prispenie do profilu absolventov Fajnorky svojím príspevkom na otázku „Čo mi dala Fajnorka?“. Budeme veľmi radi, ak nám dáte o sebe vedieť a popíšete nám svoje spomienky na školu ako aj svoju cestu od ukončenia Fajnorky. Nech už ste zotrval vo svete strojárskom alebo Vás osud zavial na úplne iné smery, radi by sme sa o tom dozvedeli.

 Aké sú Vaše spomienky na štúdium na Fajnorke? Na ktorého učiteľa radi s úsmevom spomínate?

 Kam smerovali vaše cesty po ukončení štúdia? Stali ste sa skutočne strojárom?

 Kde pracujete dnes? Ako sa Vám táto práca páči? Čo je jej náplňou?

 Ak nám poskytnete odpovede na tieto otázky, možno sa práve Vy stanete víťazom súťaže o „najúsmevnejší príbeh“. Príspevky absolventov budú využité ako súčasť expozície histórie školy a profilu jej absolventov.

 Svoj príspevok nám môžete zaslať poštou na adresu školy, prostredníctvom mailu alebo ako správu na oficiálnu stránku školy na Facebooku (viď. kontakty uvedené nižšie).

 Budeme radi, ak sa súčasťou osláv 110. výročia školy stanete nielen prostredníctvom svojho príspevku, ale aj aktívnou účasťou na jednom z plánovaných podujatí v priebehu roka. Harmonogram podujatí pri príležitosti 110. výročia školy bude zverejňovaný na oficiálnych stránkach školy, no už dnes si Vás dovoľujeme pozvať na v histórii školy prvý Nedeľný deň otvorených dverí – Stretnutie generácií, ktorý sa uskutoční 26. januára 2014 od 10.00 do 16.00v deň prvých absolventských skúšok školy v roku 1904,a bude venovaný nielen verejnosti, no najmä žiakom, učiteľom a absolventom školy.

 

Tešíme sa na Váš príspevok do projektu „Čo mi dala Fajnorka“ ako aj na Vašu účasť pri oslavách 110. výročia školy.

 

S pozdravom

Organizačný výbor 110. výročia školy

 
Silná ruka 2013

Dokumenty na stiahnutie:

List riaditelom (doc)

Súťažný poriadok (doc)

Prihláška (doc)

Naša škola od roku 1993 v spolupráci so Slovenskou asociáciou pretláčania rúk a na základe podpory Odboru školstva, mládeže a športu Bratislavského samosprávneho kraja, každoročne organizuje súťaž o najsilnejšieho stredoškoláka a stredoškoláčku Bratislavského kraja v pretláčaní pravou rukou „SILNÁ RUKA“. Vzhľadom na veľký záujem štartu študentov v tejto súťaži aj z iných regiónov Slovenska a úspešnému projektu SAPR, tohtoročná súťaž stredoškolákov „SILNÁ RUKA 2013“ bude opäť trojkolová.

   1. kolo - Školské súťaže, uskutočnia sa v školách do 14. novembra 2013.

                  Víťazi kategórií zo školského kola postupujú do druhého kola.

   2. kolo - Oblastné súťaže, uskutočnia sa v termíne od 12. do 22. novembra 2013.

  • Východoslovenská oblasť - ( kraje: Košický a Prešovský ) v Prešove
  • Stredoslovenská oblasť - ( kraje: Žilinský, Bansko Bystrický a Nitriansky )             v Zlatých Moravciach.
  • Západoslovenská oblasť - ( kraje: Bratislavský, Trnavský a Trenčiansky ) v Bratislave.

   3. kolo - Slovenské finále, súťaže „SILNÁ RUKA 2013“ sa uskutoční dňa 30. novembra 2013 od    od 10.00 hod. vo veľkej telocvični Domu Športu na Junáckej 6 v Bratislave.

Čítať celý článok...
 
Informácia o HOT III.A triedy

 DSC1420

V šk. roku 2013/2014 absolvovali manažérsky kurz Hospodársky týždeň od 23. 09. do 27. 09. 2013 aj žiaci III.A triedy. Počas štyroch dní, kde každý deň je rokom podnikania, uskutočňovali žiaci - manažéri dôležité podnikateľské rozhodovania v  troch akciových spoločnostiach, ktoré si navzájom konkurovali. Pod vedením skúsených lektorov Ing. Boďa a Ing. Téglaša sa učili orientovať v zložitom podnikateľskom prostredí a rozhodovať o dôležitých aktivitách svojich podnikov. V piatok, na valných zhromaždeniach, každý žiak prezentoval činnosť toho podnikového úseku, ktorý riadil.

Čítať celý článok...
 
Maturanti v múzeu Ľ. Štúra v Modre

20130906 120252

V piatok 6. septembra 2013 žiaci IV.B triedy s triednym učiteľom Ing. Emilom Mikulom navštívili múzeum Ľudovíta Štúra v Modre. Z Bratislavy cestovali z AS na Nivách linkovýmautobusom. Do Modry, malebného mestečka na úpätíMalých Karpát, vo vinohradníckej oblasti prišli o 9.30 h. V múzeu Ľudovíta Štúra boli už očakávaní po telefonickej rezervácii.

Čítať celý článok...
 
Oznámenie – zmena účtu v školskej jedálni

Vedenie Školskej jedálne pri ZŠ a Gymn s VJM, Dunajská 13, 814 84 Bratislava touto cestou Vám oznamuje, že od 01.01.2014 naše účty vo VÚB banke budú zrušené a s touto platnosťou bude zriadený účet v Štátnej pokladnici na pokyn zriaďovateľa.

Nový účet:

   Štátna pokladnica, Radlinského 32, 810 05 Bratislava 15

   Číslo účtu : 7000496706 / 8180

   IBAN : SK90 8180 0000 0070 0049 6706 

Zároveň upozorňujeme všetkých stravníkov, aby úhradu za obedy v mesiaci január už

posielali na nový účet, resp. úhradu realizovali poštovou poukážkou.

Za pochopenie Vám ďakujeme.

 
Silná ruka 2013 výsledky

SPŠ strojnícka, Fajnorovo nábr. 5, Bratislava, vďaka finančnej podpore Odboru školstva, mládeže a športu Bratislavského samosprávneho kraja v spolupráci so Slovenskou asociáciou pretláčania rúk, tradične organizovala súťaž o najsilnejšieho stredoškoláka a stredoškoláčku Bratislavského kraja ako súčasť Západoslovenskej oblastnej súťaže v pretláčaní pravou rukou „SILNÁ RUKA 2013“ o putovný pohár predsedu Bratislavského samosprávneho kraja, dňa 18. novembra 2013 sa vo veľkej telocvični v Dome Športu, Junácka 6, Bratislava konal už XX. ročník súťaže v našom regióne. Do súťaže sa prihlásilo 65 chlapcov v štyroch váhových kategóriách a 16 dievčat v dvoch váhových kategóriách zo stredných škôl. Pretekári umiestnení na 1., 2. a 3. mieste postupujú do celoštátneho finále súťaže za Západoslovenskú oblasť, ktoré sa uskutoční dňa 30. novembra 2013 od 10.00 hod. vo veľkej telocvični v Dome Športu, Junácka 6, Bratislava.

Výsledky (doc)

 
Ponuka zamestnania pre absloventov

BilfingerPersonalserviceÖsterreichGmbH

hľadá mechatronika na pracovné miesto vo Viedni.

Požadujeme:

  • ukončené vzdelanie v odbore prax min 3roky(skúsenosti v potravinárstve vítane)
  • ovládanie MS-OFFICE, nemeckého jazyka na úrovni samostatnej komunikácie, precíznosť a flexibilitu.

V prípade záujmu zašlite životopis na adresu:

Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Samozrejme som pripravený zodpovedať aj všetky ďalšie

otázky osobne alebo telefonicky na čísle +43 664 6156874

 
Informácia o HOT III.B triedy

P9200071

Na našej fajnorke je už 20. ročná tradícia uskutočňovania manažérskeho projektu „Hospodársky týždeň“ (HOT), ktorý absolvujú v každom školskom roku žiaci 3. ročníka.

 

V šk. roku 2013/2014 absolvovali od 16. 09. do 20. 09. 2013 tento manažérsky kurz žiaci III.B triedy. Počas štyroch dní, kde každý deň je rokom podnikania, uskutočňovali žiaci - manažéri dôležité podnikateľské rozhodovania v  troch akciových spoločnostiach, ktoré si navzájom konkurovali. Pod vedením skúsených lektorov Ing. Boďa a Ing. Téglaša sa učili orientovať v zložitom podnikateľskom prostredí a rozhodovať o dôležitých aktivitách svojich podnikov. V piatok, na valných zhromaždeniach, každý žiak prezentoval činnosť toho podnikového úseku, ktorý riadil.

Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu1234567DopreduKoniec»

Stránka 7 z 7


DnesDnes20
VčeraVčera110
Tento týždeňTento týždeň130
Tento mesiacTento mesiac1507
CelkovoCelkovo378812