www.bratislive.sk
PortalVs.sk - Nevie na ak kolu si da prihlku ?Informácia o HOT III.A triedy

P1160851

V šk. roku 2018/2019 absolvovali manažérsky kurz Hospodársky týždeň od 12.11. do 16.11. 2018 aj žiaci III.A triedy, ktorí sa rozhodli vyrábať a predávať grily.

Manažéri troch konkurenčných podnikov si veľmi dobre uvedomovali, že na trhu môžu byť úspešní len vtedy, keď budú vyrábať kvalitné grily, o čo sa pokúšali celé 4 dni (roky) podnikania. Veľmi dobrá bola aj tvorba plagátovej, audio i videoreklamy, ktorú žiaci zahrali „ v priamom prenose“ pred hodnotiacou porotou a žiakmi I.A triedy. Podnikateľská činnosť na HOT bola obohatená finančnou hrou, ktorou si budúci manažéri zvyšovali svoju finančnú gramotnosť. Jednalo sa o hru „Finančná sloboda OVB“, ktorú viedol certifikovaný lektor OVB Ing. David Jenčík. O aktuálnom podnikateľskom prostredí na trhu SR manažérov informoval pán Jurčík, ktorý a s účastníkmi kurzu podelil o bohaté praktické skúsenosti. Na valnom zhromaždení členovia predstavenstiev akciových spoločností prezentovali dosiahnuté výsledky „4 – ročného podnikateľského úsilia“. Manažérsky kurz slávnostne ukončil riaditeľ školy, pán Ing. Felix Dömény odovzdaním osvedčení žiakom III.A triedy.

Veríme, že získané vedomosti, ale najmä praktické skúsenosti využijú aj žiaci III.A nielen počas maturitných skúšok, ako žiaci študijného odboru technické lýceum, ale aj počas vysokoškolského štúdia a mnohí tiež v podnikateľskej praxi.

Atmosféru manažérskeho kurzu bola zachytená aj na priložených fotografiách.

                                                                                                                Ing. Daniel Boďo

 

DnesDnes50
VčeraVčera189
Tento týždeňTento týždeň333
Tento mesiacTento mesiac3450
CelkovoCelkovo468186